policja2Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Zambrowie prowadzą działania skierowane na zwiększenie bezpieczeństwa osób podróżujących oraz niechronionych uczestników ruchu, jakimi są piesi. Policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane w rejonach przejść dla pieszych, jak i na prawidłowość korzystania z pasów bezpieczeństwa

Na drogach powiatu zambrowskiego mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie systematycznie prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pod nazwą ,,Pasy” orza „Piesi”. Skierowane one są do osób będących w podróży, aby przypomina kierowcom jak również ich pasażerom o konieczności i porzebie urzywania pasów bezpieczeństwa. Pieszym i rowerzystom, którzy tak samo jak kierowcy pojazdów samochodowych są uczestnikami ruchu drogowego instruuje się aby zachowali ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię. Policjanci przypominają pieszym o obowiązku korzystania w obszarze zabudowanym z oznakowanych przejść, a poza obszarem zabudowanym o obowiązku poruszania się lewa stroną drogi i używania elementów odblaskowych.

Odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki, czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach – na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie