Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie odbył się II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów. Zawody wygrali: Ołowski Tomasz z Warszawy oraz Szewczyk Malwina z Białegostoku.

Siedemdziesięciu czterech zawodników, podobnie jak w ubiegłym roku, rywalizowało ze sobą w szachowych potyczkach w Centrum Kultury w Zambrowie. Organizatorami wczorajszej imprezy był: Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie oraz Panowie Tomasz Groszfeld i Sławomir Sobociński, który to również tego dnia pełnił rolę sędziego głównego turnieju. W zawodach udział brali zarówno dorośli, młodzież, dzieci ze szkół podstawowych, a nawet i maluchy – najmłodsza była 3,5 letnia dziewczynka i o rok starszy chłopiec. Na pierwszy tego typu turniej do naszego miasta przyjechali zawodnicy z różnych miast i mniejszych miejscowości, w tym między innymi z: Łomży, Ostrołęki, Ołowskie, Białegostoku, Wąsewa, Węgrowa, Gdańska, Zambrowa, Suwałk, Ciechanowca, Andrzejewa, Paproci Dużej, Starej Ruskołęki i Małkinii Górnej a nawet Wrocławia.

Rozgrywki toczyły się w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund, kojarzenie komputerowe, tempo gry – 10 minut + 5 sekund dla każdego zawodnika. Celem zawodów było przed wszystkim wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w grupie open, dziewcząt i chłopców gimnazjów oraz uczniów szkół podstawowych i mistrza powiatu zambrowskiego. Zawodom przyświecał również cel popularyzacji sportu szachowego wśród dorosłych i dzieci oraz podwyższenie umiejętności szachowych.

Po niespełna czterech godzinach zaciętej i emocjonującej grze wyłoniono najlepszych trzech zawodników i najlepszą zawodniczkę w kategorii open oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, Puchary, statuetki i medale wręczyła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie Pani Marta Konopka. Specjalne nagrody otrzymali najmłodsi uczestnicy turnieju: Maja Szewczyk z Łomży i Krzysztof Trzaska z Ostrowi Mazowieckiej.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji: II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Zambrowa

Klasyfikacja końcowa:

NAJLEPSZY ZAMBROWIANIN

Mateusz Janowicz

KATEGORIA OPEN – MĘŻCZYŹNI

miejsce I –  Sławomir Ołowski z Ołowskie

miejsce II - Bogdan Kozłowski z Białegostoku

miejsce III - Jakub Żurawicki (MUKS Fidei Węgrów)

KATEGORIA OPEN – KOBIETY

miejsce I – Szewczyk Malwina (MUKS Stoczek 45 Białystok)

NAJLEPSI W KATEGORIACH WIEKOWYCH:

DO 10 LAT:

Aleksandra Żurawiecka (MUKS Fidei Węgrów)

Stanisław Wiszniewski (KSz Maraton Łomża)

Do 13 lat:

Malwina Szewczyk (MUKS Stoczek 45 Białystok)

Mateusz Zawistowski (Małkinia Górna)

Do 16 lat:

Aleksandra Łuniewska (COKiS Ciechanowiec)

Jakub Żurawicki (MUKS Fidei Węgrów)