15 marca 2017 roku, odbyło się spotkanie w ramach akcji „Poczytaj dzieciom” w Ośrodku Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie. W środowym spotkaniu z dziećmi udział wzięły nauczycielki z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Zambrowie.

„Poczytaj dzieciom” to kontynuacja prowadzonej w ubiegłych latach akcji. Ideą akcji jest zaspokojenie potrzeb emocjonalnych dziecka, wspieranie jego rozwoju psychicznego, intelektualnego i społecznego poprzez czytanie. W cotygodniowych spotkaniach biorą udział dzieci, które mogą wysłuchać ciekawych i pouczających bajek. Spotkania odbywają się systematycznie w każdą środę o godzinie 16.00.

Spotkanie otworzyła Barbara Reinke ze świetlicy Ośrodka Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie. Panie Jolanta Matys, Wioletta Święcka, Bożena Saniewska  i Wanda Buczyńska czytały bajki dzieciom z podziałem na role. Następnie zadaniem dzieci było opowiedzieć, co zapamiętały z każdej z wcześniej przeczytanych bajek. Nagrodą za udział było pomalowanie obrazków o tematyce bajkowej. Dodatkowo panie zostawiły trzy książeczki z bajkami, kredki, mazaki i słodycze dla dzieci. Dodatkową atrakcją spotkania były zabawy ruchowe przy muzyce. Ta część wyjątkowo spodobała się wszystkim dzieciom i z chęcią brały udział w zabawach.

Dzieci, które przychodzą na świetlicę, oprócz czytania bajek mogą też wziąć udział w nauce i zabawach organizowanych przez wolontariuszy z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszego spotkania i zachęcamy do zgłaszania się wszystkie chętne osoby do czytania bajek dzieciom na świetlicy Ośrodka Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie.