Dzisiaj, 13 marca 217 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Szumowo uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Szumowo rywalizowali w eliminacjach gminnych do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju wzięło udział 14 uczestników. Uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową w Srebrnej, Szkolę Podstawową w Pęchratki Polskiej oraz Zespół Szkół w Szumowie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: mł. bryg. Adam Wysmułek, Komendant Gminny Waldemar Jankowski oraz pracownik Urzędu Gminy Pani Iwona Jastrzębska.

Każdy z uczestników turnieju musiał rozwiązać przygotowany test, składający się z 40 pytań. Na rozwiązanie testu przewidziano 45 minut. W kategorii szkół podstawowych uczniowie brali udział w dogrywce. Pięcioro uczniów musiało odpowiedzieć na trzy wylosowane przez siebie pytania. Po zliczeniu punktacji z części pisemnej i ustnej Komisja wyłoniła zwycięzców.

I GRUPA WIEKOWA (uczniowie szkół podstawowych):

I miejsce – Agata Podedworna,

I miejsce – Julia Jankowska,

II miejsce – Mateusz Wyszomierski.

II GRUPA WIEKOWA (uczniowie szkół gimnazjalnych)

I miejsce -  Katarzyna Kaliszewska,

II miejsce – Aleksander Komor,

III miejsce -  Karol Bauer.

Nagrody laureatom oraz uczestnikom turnieju ufundował i wręczył Wójt  Gminy Szumowo Jarosław Cukierman. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 5 kwietnia 2017 roku  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.