Wczoraj, 13 marca 2017 roku, w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbyło się spotkanie z cyklu „Wieczory z poezją w bibliotece”. Cykl ten to spotkania autorskie z pisarzami – twórcami poezji. Wczorajszy wieczór poetycko-muzyczny odbył się z udziałem barda, kompozytora, autora tekstów i konferansjer – Wojtka Gęsickiego.

Cykl „Wieczory z poezją w bibliotece” zagościł po raz pierwszy w ofercie Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w styczniu 2015 roku. Spotkania znalazły grono zafascynowanych odbiorców, którzy wypełnili wczoraj siedzibę biblioteki. Uczestnikami spotkania są głównie osoby z pokolenia 50+ oraz 60+, ale coraz częściej na spotkania przychodzą też osoby młode i w średnim wieku. Biblioteka organizując wieczory poetyckie pragnie zaoferować swoim czytelnikom spotkania utrzymane w kameralnej i refleksyjnej atmosferze.

Spotkanie otworzyła Pani Jolanta Chorostowska-Sufa, która przywitała niezwykłego gościa – największego, a w zasadzie jak twierdzi sam Wojtek Gęsicki – najwyższego barda świata.

Wczorajszy wieczór to uczta dla miłośników poezji, także tej śpiewanej. Nie zabrakło zabawnych kawałów i sytuacji z życia wziętych. W czasie wieczoru poetyckiego wybrzmiały piosenki: prowokatora, o sęku oraz made in china. Wieczór zakończył się „Piosenką o drwalu” i „Balladą o niepoczytalnym bibliotekarzu”. Niektórzy widzowie dali ponieść się emocjom i ze łzami radości wychodzili z wieczoru poetyckiego.

Wieczór zakończył się wspólnym zdjęciem i możliwością zdobycia autografu i dedykacji od barda Wojtka Gęsickiego.