DSC_1042

20 listopada 2016 roku na sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury odbyła się Inauguracja Sezonu Kulturalnego 2016/2017 Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. W czasie tej uroczystości wręczono statuetkę „Kulturalny Zambrów”.

W ubiegłym roku statuetkę „Kulturalny Zambrów” za działalność kulturalną na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymała prezes Stowarzyszenie SZANSA w Zambrowie Pani Teresa Szumowska. W tym roku statuetkę otrzymał Stanisław Młyński – pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z laureatem.

 

Krzysztof Dmochowski: W niedzielę otrzymałeś statuetkę „Kulturalny Zambrów”. Spodziewałeś się takiego docenienia?

Stanisław Młyński: Absolutnie nie. Do samego końca, będąc zresztą tego dnia w pracy podczas Inauguracji Sezonu Kulturalnego, nie miałem pojęcia, że “zostanę wywołany do tablicy”, a ściślej mówiąc na scenę przez Panią Dyrektor. Nigdy nie spodziewałbym się aż takiego wyróżnienia. Jeśli mogę, to właśnie w tym momencie chciałbym złożyć serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie- Pani Marcie Konopka za uznanie, szansę i zaufanie jakie otrzymałem w momencie powierzenia mi obowiązków realizowania nagłośnienia koncertów oraz innych imprez kulturalnych. Jest to dla mnie wielka szansa na rozwój i doskonalenie własnych umiejętności. Możliwości jakie mam w pracy oraz to, co osiągam dzięki temu nie byłyby możliwe bez wsparcia Pani Dyrektor. Jeszcze raz bardzo dziękuję”.

KD: Jak to się stało że muzyka stała się czymś więcej w Twoim życiu, pasją?

Gdy nagrałem z kolegami pierwszy kawałek. Bardzo mi się to spodobało. Teraz nagrywanie muzyki i realizowanie koncertów jest moją największą pasją. Mam z tego wiele satysfakcji

KD: Kiedy podjąłeś pierwsze próby nagrywania muzyki? Jakiego typu/gatunku to była muzyka? 

Na pierwszym roku studiów zacząłem produkować muzykę z gatunku hip-hop/RnB.

KD: Czy każdy może się zająć nagrywaniem?

Tak, każdy może to robić, nawet ktoś kto nie ma przygotowania muzycznego.

KD: Co jest potrzebne żeby stworzyć dobrą muzykę?

Dobra muzyka jest wtedy gdy jest dobry muzyk, dobra kompozycja i dobre wykonanie podczas nagrania. Narzędzia pomocne w tym celu to komputer bądź innego rodzaju rejestrator, słuchawki i głośniki. Dostęp do studia nagrań bardzo ułatwia ten proces i podnosi jakość nagrań, ale w domu też można zrobić to na dobrym poziomie.

KD: Skąd impuls do stworzenia własnej muzyki i pomysł do jej wysłania do wytwórni?

Była to zwykła ciekawość. Mój kolega, z którym produkuję – muzykę Marcin Szelągowski – znalazł wszelkie potrzebne informacje. Okazało się że wytwórnia w której wydają płyty największe gwiazdy muzyki elektronicznej stwarza możliwości zaistnienia na rynku muzycznym takim ludziom jak my. Warunkiem jest dostanie się na listę talent pool, co jest bardzo trudne, gdyż swoje prace ślą ludzie z całego świata. Następnie w wyniku głosowania najlepsze utwory mają szansę na wydanie singla.

KD: Jak można Wam pomóc w uzyskaniu lepszego miejsca na liście?

Jedyną możliwością jest głosowanie. Jeżeli ktoś chciałby zagłosować należy wejść na stronę wytwórni Spinnin’ Records i w zakładce Talent Pool wybrać nasz utwór i zagłosować (link poniżej)

https://www.spinninrecords.com/talentpool/track/103296-december-85-one-last-chance/

KD: Kto inspiruje Was to tworzenia muzyki? Czy macie jakieś ulubionych wykonawców? 

Najważniejsze to nie ograniczać się do słuchania jednego gatunku muzyki, a wtedy inspiracja przyjdzie sama. Ulubionych wykonawców jest sporo. W każdym gatunku muzycznym coś się znajdzie, więc za dużo by wymieniać.

KD: Gdzie można wysłuchać Waszej muzyki? I jakie plany masz na przyszłość?

W serwisie soundcloud publikujemy muzykę (link poniżej)

https://soundcloud.com/user-689489001

Jeżeli chodzi o plany to chciałbym w ciągu roku nagrać płytę demo z zespołem Upside.

KD: Czy chciałbyś coś dodać?

Tak. Na koniec chcę podziękować wszystkim tym, którzy na nas głosują, zarówno w Zambrowie, jak i w całej Europie, bo to dzięki wszystkim oddanym dotychczas głosom jesteśmy wysoko w rankingu. Dziękuję.

KD: Dziękuję za rozmowę.